Autorskie Serum Odbudowujące Barierę Hydrolipidową Skóry - AZ Cosmetics | SkinWisdom.pl Autorskie Serum Odbudowujące Barierę Hydrolipidową Skóry - AZ Cosmetics | SkinWisdom.pl
Autorskie Serum Odbudowujące Barierę Hydrolipidową Skóry - AZ Cosmetics | SkinWisdom.pl
Autorskie Serum Odbudowujące Barierę Hydrolipidową Skóry - AZ Cosmetics | SkinWisdom.pl

Autorskie Serum Odbudowujące Barierę Hydrolipidową Skóry

Wg autorskiego programu Skin Eksperta Agnieszki Zielińskiej, (Skin S·E·N·S·E·I®, czyli Scientific Evidenced Navigation Strengthening Epidermal Integrity) bariera skóry jest czymś więcej niż tylko powszechnie znanym płaszczem hydrolipidowym, najbardziej zewnętrzną częścią warstwy rogowej naskórka. Bariera skórna to podstawa dobrze funkcjonującej skóry, a jej odbudowa to początek każdej pielęgnacji. Dobrze funkcjonująca bariera skóry sama przywróci właściwe pH, a także jest w stanie złagodzić lub zminimalizować dużą część problemów występujących na skórze jak problemy z mikrobiomem, zmiany trądzikowe, zaczerwienienie, łojotokowe czy atopowe zapalenie skóry.

Dlatego tak ważne jest zadbanie o dostarczenie odpowiednich składników aktywnych wpływających na odbudowę bariery skóry. Bariera skórna to nie tylko sebum i woda jak często mówi się o płaszczu hydrolipidowym. W barierze skórnej mamy do czynienia z wieloma mechanizmami wymagającymi określonych składników, które musimy dostarczyć z zewnątrz, a bez których nie zaczną się wytwarzać kolejne elementy wewnątrz naskórka.

Z myślą o tych elementach powstało serum BHL, które ma ułatwić odbudowę bariery skóry i zadbać o integralność naskórka. Wysokiej jakości składniki dadzą Twojej skórze bogactwo niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), lipidów kompatybilnych ze skórą i ceramidów, będących jednym z jej elementów budulcowych.  

Receptura powstała już w 2020 roku. Chciałam połączyć najlepsze składniki do odbudowy bariery hydrolipidowej: olej z ogórecznika, olej z dzikiej róży, skwalan, witaminę E oraz ceramidy. Wszystkie te składniki uzupełniają się, by jak najlepiej wspierać barierę naszej skóry.

Przy tworzeniu serum BHL największe znaczenie miała…technologia. Ceramidy występują w konsystencji stałej, trzeba je rozpuścić, by połączyć je ze składnikami. Jest to stosunkowo proste w emulsjach, jednak już nie takie łatwe w produkcie czysto olejowym. Próby trwały od grudnia 2020, by w marcu 2021 osiągnąć sukces i najwyższe możliwe stężenie ceramidów.

 

Dlaczego oleje

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-6  i omega-3  odgrywają kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu i wyglądzie skóry. Nasz organizm ich jednak nie syntetyzuje, dlatego potrzebujemy je skórze dostarczyć. Kwasy omega 3 i 6 są też źródłem silnych cząsteczek sygnalizacyjnych, zwanych eikozanoidami, które wpływają na odpowiedź zapalną skóry.

Badania naukowe oraz 7-letnie doświadczenie w pracy z tysiącami skór, pokazało, że określona kombinacja olejów i kremu okluzyjnego nakładana bezpośrednio na skórę, pomaga przyspieszyć proces odbudowy bariery skórnej, by poprawić jej wygląd i funkcjonowanie.

 

Składniki aktywne serum BHL zostały tak skomponowane, by wzajemnie się uzupełniać w działaniu

Olej z ogórecznika – jest bogaty w kwas gamma-linolenowy (26%-38%) niezbędny skórze do prawidłowego funkcjonowania. Brak GLA powoduje, ze skóra staje się sucha i traci elastyczność, co znacznie przyspiesza tworzenie się zmarszczek. Niedobór ten sprawia, że naturalna odporność skóry na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych zanika, a ranki i pęknięcia naskórka trudniej się goją. Wykorzystywany w poprawie stanu skóry z egzemą, AZS i innymi podrażnieniami skóry.

Skwalan – naturalnym elementem bariery hydrolipidowej jest skwalEn (nawet do 15 %), wielonienasycony węglowodór, jest produkowany przez ludzkie gruczoły łojowe, a także wchodzi w skład spoiwa międzykomórkowego naskórka. Wraz z pozostałymi lipidami bariery hydrolipidowej zapobiega TEWL (przeznaskórkowej utracie wody) oraz pośrednio chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi (UV, SMOG, zmiany temperatur, wiatr, mróz etc). Jego brak, podobnie jak pozostałych lipidów, z których składa się bariera hydrolipidowa, będzie dawał efekt wysuszonej, ściągniętej skóry, poprzez jej zwiększone odwodnienie, skóra stanie się bardziej matowa, mniej elastyczna, mogą pojawić się drobne skórki łuszczące się. Z wiekiem jego ilość w skórze maleje, co związane jest m.in. z coraz mniejszą aktywnością gruczołów łojowych. Ze względu na zapotrzebowanie tego składnika,  w serum BHL znajdziesz skwalan roślinny, nasyconą i bardziej stabilną pochodną skwalenu. Poprawia jakość bariery hydrolipidowej skóry, lekko natłuszcza, jest również antyoksydantem. Dzięki swojemu działaniu przyczynia się do prawidłowego nawilżenia skóry, zmiękcza ją, wygładza zmarszczki (są mniej widoczne). Ze względu na swoje wysokie powinowactwo do struktur lipidowych skóry, może być też tzw. promotorem przenikania, czyli ułatwiać substancjom aktywnym działanie w głębszych warstwach naskórka. 

- Olej z dzikiej róży  - bogactwo kwasu linolenowego  omega -3 (28%) uzupełnia działania naprawcze w barierze hydrolipidowej. NNKT omega-3 stanowią mniej niż 2% wszystkich kwasów tłuszczowych naskórka, jednak niektóre badania naukowe wskazują na ich braki w takich chorobach skóry jak trądzik czy AZS. Olej z dzikiej róży dzięki zawartości witaminy C jest też antyoksydantem i wykazuje działanie prewencyjne w procesie starzenia skóry.

- Witamina E – nazywana witaminą młodości, ze względu na swoje bardzo silne właściwości antyoksydacyjne.  Stosowana na skórę gromadzi się nie tylko w błonach komórkowych, ale także w macierzy lipidowej warstwy rogowej naskórka, gdzie przyczynia się do obrony antyoksydacyjnej. Jest jednym z najbardziej kompatybilnych lipidów z lipidami ludzkiej skóry, często wykorzystywana tzw. jako promotor przenikania. Traktowana jest też jako składnik przeciwzapalny.

- Ceramid NP – ceramidy są lipidami naturalnie występującymi w skórze, znanymi jako sfingolipid, składającym się z kręgosłupa sfingozynowego z przyłączonymi kwasami tłuszczowymi; ceramidy stanowią 40 do 50% lipidów w warstwie rogowej naskórka. Obecność LA w ceramidach SC bezpośrednio koreluje z funkcją bariery przepuszczalności skóry. Ceramide NP lub Ceramide -3 ma strukturę identyczną z tymi występującymi w skórze człowieka. Jak każdy element bariery skórnej są odpowiedzialne za jej integralność (by zatrzymać TEWL), ale też regulują pracę komórek (namnażanie, różnicowanie czy apoptoza komórek).

 

Jak stosować serum

Serum BHL stosuj wieczorem, po wieczornym umyciu twarzy. Nałóż kilka kropli i rozprowadź na twarzy, szyi i dekolcie. Serum możesz nałożyć na skórę pod oczami, utrzymując min. 1 cm odległości od dolnej linii rzęs. Następnie serum BHL przykrywasz kremem okluzyjnym (inaczej odżywczym).

Po otwarciu serum należy zużyć w ciągu 6 miesięcy. 

 

Masz wątpliwości? Zacznij od Pakietu Prosty Start 

Nie wiesz, czy ten produkt będzie dla Ciebie odpowiedni? Potrzebujesz pomocy w doborze kosmetyków?

Skorzystaj z pakietu Prosty Start.

Prosty start pozwoli Ci w 10 minut uzyskać ocenę stanu Twojej skóry. Otrzymasz kompleksowy plan pielęgnacji i listę profesjonalnie dobranych kosmetyków. Jak u kosmetologa - a nawet lepiej, bo dostajesz to wszystko od ręki! Bez czekania i bez stania w kolejkach. Planowanie bierzemy na siebie, a Ty możesz oddać się przyjemności, którą daje dobrze ułożona pielęgnacja. 

Sprawdź Prosty Start >>

Autorska marka Skin Ekspertki Agnieszki Zielińskiej dostępna wyłącznie w Skin Wisdom.

INCI: Squalane, Borago Officinalis seed Oil, Rosa Canina Fruit Oil, Tocopherol, Ceramide NP

Po otwarciu serum należy zużyć w ciągu 6 miesięcy.

Lipidy do odbudowy bariery hydrolipidowej

Serum BHL - Autorskie Serum Odbudowujące Barierę Hydrolipidową Skóry - AZ Cosmetics

Autorskie serum odbudowujące barierę hydrolipidową skóry, stworzone przez Skin Eksperta, Agnieszkę Zielińską. Zaawansowany technologicznie produkt to efekt połączenia wiedzy i doświadczenia, dzięki któremu Twoja skóra otrzymuje najlepiej dopasowane składniki, by zadbać o integralność naskórka, odbudować barierę skórną i rozpocząć proces skutecznej pielęgnacji.

Pojemność
Liczba sztuk
Cena 99,90 zł
Dostępny
Musisz być zalogowany
Zrób diagnozę

Spraw by Twoja skóra stała się Twoją przyjaciółką

Zrób diagnozę
  • Zdiagnozujemy Twoje potrzeby
  • Ułożymy spersonalizowany plan pielęgnacji
  • Przygotuemy rekomendowane produkty dla Twojej skóry

 
100 dni na zwrot
 
Gwarancja oryginalności
 
Dostawa 2-7 dni robocze
Prosta i skuteczna pielęgnacja?
Ułożymy ją za Ciebie!
Sprawdź
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Nasz blog
Powiązane artykuły na blogu
0
12 pomysłów na prezent dla mamy (+bonus!)
1
2
3
4
5