Częste pytania

Jak rozpocząć diagnozę skóry po jej wykupieniu?

Po zaksięgowaniu przez nas płatności, diagnoza automatycznie staje się dla Ciebie dostępna w zakładce Diagnoza Skóry, dostępnej z poziomu menu nawigacji. Pamiętaj, że musisz być zalogowana/zalogowany na swoje konto aby móc skorzystać z diagnozy.

Jak mogę zapisać mój wynik diagnozy?

Wynik Twojej diagnozy zapisuje się automatycznie na Twoim koncie i jest dla Ciebie zawsze dostępny. Aby go wyświetlić wejdź w zakładkę "moje konto", dostępną po prawej stronie menu nawigacji, a następnie z menu "Twój panel", wybierz opcję "Diagnoza Skóry".

Jak skorzystać z kodu rabatowego o wartości 40.00, który przysługuje mi po wykupieniu diagnozy?

Aby skorzystać z kodu, skopiuj go i wklej w ramce kodu promocyjnego przy składaniu zamówienia, a zniżka zostanie automatycznie naliczona. Twój kod znajdziesz na swoim koncie, w zakładce "kupony". Pamiętaj, że kod jest ważny przez 48h od momentu wykupienia dostępu do diagnozy.

Dlaczego mam wybrać tylko jeden problem, skoro mam ich na skórze więcej

Skóra jest skomplikowanym organem. Jeden problem może mieć wiele przyczyn, a często też wpływa na stan skóry w innych obszarach. Aby rozwiązać więcej niż jeden problem skóry trzeba podejść do tematu krok po kroku, gdyż nasze działania będą wpływały na skórę kompleksowo i mogą zmienić np. natężenie innego problemu lub pokazać jego inną przyczynę.  Dlatego wybieramy jeden, najbardziej Ci doskwierający problem i od niego zaczynamy. Pamiętaj jednak, że zgodnie z naszą filozofią, Twoja nowa pielęgnacja zawsze będzie działać na skórę kompleksowo.

Dlaczego opis producenta kosmetyku nie sugeruje takiego użycia, jak wynika z pielęgnacji Skin Widom?

W Skin Wisdom patrzymy na kosmetyk inaczej niż na innych kosmetycznych platformach. Nie sugerujemy się opisem producenta czy obietnicami kosmetyku, które znajdziesz na opakowaniu. Patrzymy na skład kosmetyku, a następnie jego możliwe zastosowanie z perspektywy skóry. Wtedy przypisujemy mu funkcję.  To dlatego możesz w rekomendowanych rozwiązaniach pielęgnacyjnych znaleźć produkt, którego opis mówi zupełnie co innego lub obiecuje rozwiązać inne problemy. Jeśli zastosowałyśmy go inaczej, to znaczy, że w naszym systemie pielęgnacyjnym opartym na autorskim rozwiązaniu Agnieszki Zielińskiej, pierwszego w Polsce Skin Eksperta, ma on inną funkcję. W Skin Wisdom wychodzimy z założenia, że kosmetyki, których używamy mają pełnić w naszej pielęgnacji i dla naszej skóry określone funkcje. Możemy mieć kilka opcji z danej kategorii, ale ze świadomością, że traktuję dane kosmetyki wymiennie. Czym jest funkcja kosmetyku? Dowiedz się z artykułu na ten temat.

Dlaczego mam zastosować produkt do skory problemowej na zaczerwienienie skóry?

W Skin Wisdom układamy pielęgnację w oparciu o potrzeby skóry i do nich wybieramy odpowiednie składniki. Nie sugerujemy się opisem producenta czy obietnicami kosmetyku, które znajdziesz na opakowaniu. Jeżeli dany skład produktu będzie działał na dany problem/potrzebę skóry, wykorzystamy go inaczej niż rekomenduje to producent. Często jest też tak, że dany składnik działa na wiele potrzeb skóry, np. kwas azelainowy czy azeloglicyna jest składnikiem wykorzystywanym w pielęgnacji skóry trądzikowej, zaczerwienionej, a także przy przebarwieniach. Ciężko jest trzymać się tylko opisu producenta. Patrzymy na potrzeby skóry i odpowiadamy na nie najlepszymi rozwiązaniami dla niej. .

Jak mam połączyć kilka serum aktywnych w swojej pielęgnacji?

W Skin Wisdom rekomendujemy, aby pierwszy miesiąc nowej pielęgnacji zawierał tylko jedno serum aktywne. Być może nie rozwiąże ono wszystkich Twoich problemów od razu, ale zacznie zmieniać skórę, co pozwoli na lepszy wybór drugiego serum aktywnego. Jak je połączyć? To proste. Dodajesz kolejne serum aktywne do pielęgnacji wieczornej i wybierasz jeden dzień w którym je stosujesz. W pozostałe dni stosujesz kosmetyki do odbudowy bariery hydrolipidowej i na zmianę z drugim serum aktywnym.

Czy moja pielęgnacja nie będzie za słaba?

W Skin Wisdom wolimy działać krok po kroku i stopniowo wzmacniać Twoje działania niż od razu zacząć najmocniej jak się da. Chcemy, żeby Twoja pielęgnacja była nie tylko skuteczna dla Twojej skóry, ale też bezpieczna. Czy to oznacza, że Twoja pielęgnacja może być za słaba? Tak, bo chcemy zacząć powoli i spokojnie, by dac się skórze przyzwyczaić. Być może, zgodnie ze wskazówkami z Twojej pielęgnacji, trzeba będzie zwiększyć częstotliwość stosowania Twojego serum aktywnego, jednak takie działanie będzie lepsze dla skóry.

Nie wiem jak rozpoznać problem skóry

Najprostszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest skorzystanie z naszej diagnozy skóry i wybranie kategorii „ nie wiem jaki mam problem skóry” – nasz bot poprowadzi Cię, by pomóc Ci zdefiniować potrzeby Twojej skóry i przekierować Cię do właściwych rozwiązań.

Czy można używać retinolu latem?

Ogólne zasady które znajdziesz w Internecie mówią o nie używaniu retinolu latem. Wynika to z trzech przyczyn: Po pierwsze, faktycznie retinol w kontakcie ze słońcem może doprowadzić do fotoreakcji, wywołać podrażnienie, zaczerwienienie, pokrzywkę. Po drugie, jeśli w sezonie zimowym retinol był w częstym użyciu, dobrze jest dać skórze odpocząć w sezonie wiosenno-letnim. Po trzecie, mówi się, że retinol może wywołać przebarwienia. Jednak czy w sytuacji, gdy skóra ma problem z trądzikiem masz mieć rozwiązanie tylko na pół roku, a przez drugie pół mieć trądzik? Nie. Świadome podejście do retinolu pomaga go umieścić w pielęgnacji skóry trądzikowej. Po pierwsze, jeśli używasz retinolu na noc, raz w tygodniu i rano zmyjesz pozostałości nocnej pielęgnacji, nie powinno dojść do reakcji składnika ze słońcem. Jeśli dodatkowo masz produkt z filtrem UV w pielęgnacji dziennej, to Twoja skóra powinna być bezpieczna. Po drugie, zakładamy, że właśnie zaczynasz swoją przygodę z nową pielęgnacją i stosowanie retinolu raz w tygodniu w niskim stężeniu nie powinno zaszkodzić skórze. Po trzecie retinol nie wywołuje przebarwień, przy intensywnym stosowaniu retinolu mogą się pojawić przebarwienia, bo skóra jest zbyt podrażniona. Ponownie uspokajamy, retinol stosowany raz w tygodniu, w niskim stężeniu, nie powinien zaszkodzić twojej skórze.

Czy można używać witaminy C latem?

Witamina C, która znajduje się w produktach rekomendowanych przez Skin Wisdom może być stosowana latem. Zastrzeżenie dotyczy jednej pochodnej witaminy c, już prawie nie stosowanej w kosmetykach, więc można zacząć traktować tę sugestię jako mit. Witamina C wykorzystana jako serum antyoksydacyjne stosowane rano chroni skórę przed wolnymi rodnikami, które powstają w ciągu dnia pod wpływem promieniowania UV. To absolutny must-have porannej pielęgnacji.

Jak często mam wykonywać diagnozę skóry Skin Wisdom?

Wykupując pierwszy dostęp do diagnozy możesz wykonać diagnozę 2 razy. Zgodnie z sugestią naszego bota skoncentruj się najpierw na najważniejszym problemie. Na JEDNYM priorytecie. Nie wykonuj od razu 2 diagnoz. To będzie zdrowsze podejście do Twojej skóry. Wprowadzenie do pielęgnacji skóry kilku serum aktywnych na kilka problemów, może wywołać efekt odwrotny od zamierzonego. Dlatego najpierw wykonaj diagnozę raz, rozpocznij pielęgnację, a po ok 3 miesiącach wykonaj ją ponownie- wtedy dopiero możesz ocenić skuteczność dotychczasowych działań oraz zmieniać priorytety pielęgnacyjne.

Jak korzystać z wirtualnej karty podarunkowej

Środki z karty podarunkowej można wykorzystać "na raty", do momentu wyczerpania doładowania karty. Przykładowo: jeżeli kupimy voucher na kwotę 50-ciu złotych i złożymy zamówienie na krem za 30 zł, to pozostałe 20 zł będzie można wykorzystać następnym razem. Przy pierwszym zamówieniu z karty podarunkowej, wpisujemy kod podany na karcie. Przy drugim zakupie wpisujemy kod-2,przy trzecim kod-3, itd. Np. Przy pierwszym zakupie wpisujemy kod: DRKDTTT Przy drugim zakupie wpisujemy kod: DRKDTTT-2