-10% na całe zamówienie, serum BHL w prezencie i inne Wybierz swoją URODZINOWĄ OKAZJĘ
×

Szukaj na blogu

Ułożymy Twój plan pielęgnacji
w 5 minut!
Nowa pielęgnacja twarzy? O tym musisz pamiętać!

Nowa pielęgnacja twarzy? O tym musisz pamiętać!

Zaczynasz nową pielęgnację, dopasowaną do potrzeb Twojej skóry! Taką, która, krok po kroku, rozwiąże Twoje problemy. Efektywna i dopasowana do Twojego budżetu i czasu (nawet jeśli na początku masz wątpliwości co do tego czasu…) Poniżej kilka elementów, które musisz wziąć pod uwagę, by osiągnąć sukces!

 

Systematyczność

Teoretycznie prosta rzecz, ale mamy z tym problem. Dieta, ćwiczenia, nauka nowych rzeczy (taniec, język obcy, malarstwo, obsługa wordpressa) – nic nie dzieje się z dnia na dzień. Każda nowa aktywność w naszym życiu wymaga praktyki, codziennego treningu. Bez tego ciężko jest mówić o efektach. 

Nowa pielęgnacja twarzy, którą daje Ci system diagnozy skóry Skin Wisdom może na początku być wyzwaniem. Nowe produkty, nowe składniki, kombinacje wieczorne….hmmm…dużo tego. Do tego zanim Twoje skóra pozytywnie zareaguje mogą minąć co najmniej 2 – 3 tygodnie, a brak spektakularnych efektów może zniechęcać. Ale o efektach za chwilę. 

Jednak brak pielęgnacji nie poprawi Twojej skóry, a nawet może ją pogorszyć. Dlatego systematyczne stosowanie jest tak ważne. 

Wskazówka Skin Wisdom: jeśli potraktujesz nową pielęgnację jako obowiązek, możesz mieć problem z systematycznym, codziennym stosowaniem nowych produktów. Potraktuj zatem swoją pielęgnację jako zabawę albo naukę nowej super mocy, bo przecież zdrowa skóra to piękna skóra, a to daje moc!  

 

Efekty 

Pielęgnacja skóry ułożona w ramach Skin Wisdom traktuje skórę kompleksowo. Patrzymy na wszystkie potrzeby skóry i chcemy jej dać wszystko, co niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Bo gdy skóra pracuje prawidłowo, łatwiej utrzymać ją w zdrowiu i trzymać potencjalne problemy w ryzach. 

Jednak takie podejście, zdrowsze dla skóry, wydłuża czas oczekiwania na efekty. Nie obiecujemy Ci efektów natychmiastowych. Z perspektywy skóry wszystko trwa dłużej. Zobacz, minimum 2 tygodnie są potrzebne, by skóra zareagowała systemowo na zmiany w pielęgnacji! A w przypadku bardziej skomplikowanych przypadków czasami to 2-3 miesiące. Z perspektywy skóry to tylko chwila – dla nas już trochę dłużej, jeśli bardzo chcemy się już pozbyć problemów.  

To nie znaczy, że nie zobaczysz pierwszych efektów wcześniej, jednak, nie są one ostateczne i nie zawsze rozwiązują od razu problem Twojej skóry. Dlatego w ramach nowej pielęgnacji potrzebujesz także trochę więcej cierpliwości  

Wskazówka Skin Wisdom: patrz na pozytywne małe zmiany, one dadzą tę wyczekiwaną dużą.

 

Cierpliwość

Nie od razu Rzym zbudowano, mówi popularne przysłowie. 

Nie od razu zmniejszą się pory (te w ogóle potrzebują więcej czasu). Nie od razu zniknie trądzik, nie od razu zmniejszy się reaktywność skóry. Nie od razu zobaczysz wszystkie efekty. Z przebarwieniami czy zmarszczkami walczy się praktycznie przez całe życie…

Ale będziesz widzieć zmiany w wyglądzie i zachowaniu swojej skóry tydzień po tygodniu i miesiąc po miesiącu. Czasami inne niż oczekujesz na początku: zamiast natychmiastowego zlikwidowania problemów, najpierw skóra będzie bardziej nawilżona, gładsza, jaśniejsza, ze zdrowszym kolorytem… dopiero w kolejnych tygodniach może się pojawiać mniej stanów zapalnych albo zaczerwienienie będzie mniej widoczne. 

Jak sobie poradzić z naszą chęcią efektu wow, a tym, że pielęgnacja nam tego nie zapewni? Sposobów będzie tyle ile nas samych. Możesz ustalić sobie cel i zmotywować się do jego osiągnięcia. 

W Skin Wisdom zachęcamy do tego, aby przestać przyglądać się swojej skórze i analizować ją codziennie – bo nie zauważysz zachodzących zmian natychmiast. Jak już wiesz, potrzeba na to trochę więcej czasu niż nam się wydaje. 

Twoja skóra będzie się też zmieniać w trakcie pielęgnacji. Może przestać się nadmiernie przetłuszczać albo przestanie być aż tak wrażliwa na kosmetyki, to będzie oznaczać, że Twoje problemy wynikały z uwarunkowań epigenetycznych (takich, które oddziałują na skórę poprzez czynniki zewnętrzne), a zmiana w pielęgnacji pokazuje jak Twoja skóra naprawdę jest.   

Wskazówka Skin Wisdom: jeśli Twoja skóra nie reaguje tak, jak tego oczekujesz, nie panikuj, nie zmieniaj od razu pielęgnacji, nie kombinuj. Poczekaj cierpliwie choć 2- 3 tygodnie.

 

Zakupy kosmetyków

Nie kupuj każdej nowości kosmetycznej i nie zmieniaj pielęgnacji non stop. To nie jest żadne rozwiązanie. Czasami mniej znaczy więcej i z takiego założenia wychodzimy w Skin Wisdom. Pamiętaj, że skóra potrzebuje minimum dwóch tygodni, żeby w ogóle zareagować na otrzymane składniki, a to dopiero początek obserwowanych zmian. 

Jeśli będziesz testować ciągle nowe rozwiązania, jak sprawdzisz co jest dobre dla Twojej skóry a co nie? 

Wskazówka Skin Wisdom: Kupuj mniej, używaj mądrzej – skóra Ci podziękuje.  

 

Analiza składów kosmetyków 

Na koniec analizowanie składów kosmetyków. Mam wrażenie, że część z nas robi to, bo jest to modne. Na wielu grupach można zobaczyć pytania na temat danego kremu/składu. Grupowicze odpowiadają, oceniają skład produktu. 

I tu pojawia się ważne pytanie. A do czego ten krem ma Ci służyć? Co ma zrobić Twojej skórze? 

Zapamiętaj: Przede wszystkim szukasz produktu, który dokona konkretnych działań na Twojej skórze. 

Analiza składu dla samej analizy jest bezużyteczna. Nie szukasz jakiegoś kremu! Nawet z najlepszymi recenzjami czy najlepszymi składnikami. 

Dobrze jest określić czego oczekujesz zanim zaczniesz analizować skład, w przeciwnym razie może to być strata czasu (i pieniędzy, jeśli kupisz produkt o dobrym składzie, ale zupełnie Tobie niepotrzebny)… No chyba, że kupujesz kosmetyki dla przyjemności kupowania i będą stały na półce….

A co jeśli nie jesteś pewna/pewien swojej pielęgnacji? Nie masz ustawionego planu działania? Nie wiesz jak dbać o skórę? nie wiesz czego ona potrzebuje?

Wskazówka Skin Wisdom: Skorzystaj z naszej diagnozy skóry. Nasz bot, przeprowadzi Cię przez cały proces, aby dowiedzieć się czego potrzebuje Twoja skóra i jakimi kosmetykami możesz to osiągnąć. 

W Skin Wisdom patrzymy na skórę holistycznie szukając przyczyny problemów i eliminując je po kolei, zwracając uwagę na funkcjonowanie skóry, nawet jeśli problem i jego rozwiązanie wydają się oczywiste. Zazwyczaj rozwiązanie tylko widocznych skutków nie rozwiązuje przyczyn i problem powraca. Sprawdź diagnozę Skin Wisdom i dowiedz się jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja twarzy.

 

Powiązane posty