Masaż odmładzający - 12 pytań i odpowiedzi!

Masaż odmładzający - 12 pytań i odpowiedzi!

Niedawno wprowadziłyśmy do oferty Skin Wisdom Masaż który odmładza - Video Kurs - 25 technik. Opracowałyśmy go we współpracy z ekspertką terapii twarzy, Marią Margiewicz, która osobiście tłumaczy i pokazuje, jak wykonać każdą technikę. Techniki, które poznasz w naszym kursie, oferują ogrom korzyści - od poprawy postawy i redukcji napięć mięśniowych, przez wygładzenie zmarszczek i bruzd, aż po lifting i modelowanie twarzy. Dzięki nim możesz zredukować obrzęki, poprawić krążenie, zwiększyć drenaż limfatyczny, a także poprawić proporcje i owal twarzy. To kompleksowe podejście, które łączy estetykę z poprawą zdrowia i samopoczucia.

Jednak masaże odmładzające (czy też terapia twarzy) budzą bardzo wiele pytań. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na 12 z nich. Jeśli masz inne pytanie, dodaj je w komentarzu! 

Spis treści

1. Jaki wiek jest odpowiedni, aby takie masaże miały sens?

Nie ma znaczenia, czy masz 20 lat i Twoim kompleksem jest podwójny podbródek lub słabo zdefiniowana linia żuchwy, czy masz 70 lat i Twoja twarz zdradza oznaki zaawansowanego starzenia. Odpowiednio stosowane techniki autoterapii twarzy pomogą Ci poprawić wygląd. 

2. Jak często należy wykonywać masaż twarzy, aby uzyskać widoczne rezultaty?

Nie można przesadzać, jeśli chodzi o częstotliwość masowania poszczególnych partii. Jeden lub dwa razy w tygodniu to optimum, jeśli chodzi o wykonanie wszystkich 25 technik z kursu. Jeśli zamiast jednej, około 52-minutowej sesji wolisz poświęcić na autoterapię 15-20 minut każdego dnia, możesz wykonywać codziennie po 5-10 technik, pod warunkiem, że każdego dnia sięgniesz po techniki na inne partie.

3. Jak długo trwają efekty masażu twarzy i kiedy można spodziewać się pierwszych rezultatów?

Efekty możemy podzielić na krótko- i długoterminowe. Lepszy wygląd dzięki drenażowi limfatycznemu, rozluźnieniu napięć mięśniowych czy poprawie krążenia - te efekty zobaczymy już po pierwszej sesji autoterapii (po niecałej godzinie!), jednak nie będą one trwały dłużej niż parę dni. Przy regularnych automasażach, 1-2 razy w tygodniu, po kilku tygodniach zauważysz wyraźną różnicę w wyglądzie twarzy, która zostanie z Tobą na dłużej. Dla najlepszych efektów warto włączyć sesje automasażu do swojej cotygodniowej rutyny :)

4. Czy masaż twarzy jest odpowiedni dla wszystkich typów skóry, w tym skóry wrażliwej lub trądzikowej?

Tak, masaż jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, nawet wrażliwej lub trądzikowej. W przypadku skóry wrażliwej, reaktywnej czy naczynkowej masaż wzmacnia odporność tkanek. Odbudowa tkanek generalnie prowadzi do tego, że radzą sobie one dobrze z niekorzystnymi warunkami, a stopniowo niwelują się skutki funkcjonowania, takie jak obrzęki, wiotkość, migracje i zaburzone krążenie. Pod warunkiem, że działamy w strukturach, a nie na ich powierzchni, delikatnie.

Skóra trądzikowa może być masowana, pod warunkiem że postać trądziku nie jest aktywna w danym momencie. Jeżeli twój trądzik jest w fazie leczenia lub jest aktywny, możesz wykorzystać masaż do pracy z innymi obszarami niż twarz, czyli szyja, dekolt, kark czy skóra głowy.

5. Jakie techniki terapii twarzy są najbardziej efektywne w redukcji zmarszczek?

Bardzo ważne jest, aby na terapię twarzy patrzeć w sposób holistyczny. Na redukcję zmarszczek mają wpływ zarówno techniki związane z daną partią twarzy (np. czoło, bruzdy nosowo-wargowe, bruzdy marionetki), jak i te poprawiające posturę czy rozluźniające skalp i mięśnie karku. Dlatego rekomendujemy wykonywanie wszystkich 25 technik w czasie jednej sesji lub stosowanie ich zamiennie, bez skupiania się na konkretnych zmarszczkach.

6. Czy masaż twarzy może pomóc w zmniejszeniu opuchlizny i cieni pod oczami?

Już pierwszy masaż, dzięki poprawie drenażu limfatycznego, zmniejszy opuchliznę pod oczami i ogólną opuchliznę twarzy. Cienie pod oczami to też kwestia grubości skóry i położenia naczyń krwionośnych. Najczęściej rozjaśniają się one w pewnym stopniu dzięki zastosowaniu masażu, jednak stopień rozjaśnienia zależy od przyczyny i stopnia zaawansowania. Na pewno trzeba pracować systematycznie.

7. Jakie olejki lub kremy są najlepsze do stosowania podczas masażu twarzy?

Masaż/terapię twarzy według metody Marii Margiewicz wykonujemy przed nałożeniem pielęgnacji, na umytej, suchej skórze. Tylko pojedyncze, wybrane techniki wymagają dodania minimalnego poślizgu w postaci kremu okluzyjnego (informację o tym znajdziesz w kursie). Możesz użyć ulubionego kremu lub takiego, który masz pod ręką - jego zadaniem w tej sytuacji jest jedynie dodanie poślizgu, zalety pielęgnacyjne są bez znaczenia.

8. Czy są różne techniki masażu dla różnych partii twarzy, takich jak czoło, policzki, okolice oczu czy szyja?

Tak! Dlatego w kursie znajdziesz aż 25 różnych technik wraz z dokładnym wytłumaczeniem, jak wykonywać je poprawnie. Połączone są w 5 filmów po 5 technik, ponieważ znaczenie ma nie tylko technika, ale także kolejność masowania poszczególnych partii twarzy i jej okolic (dekoltu, szyi, karku, skalpu oraz uszu).

9. Czy samodzielna terapia twarzy może pomóc w poprawie konturów twarzy, np. uniesieniu policzków lub zdefiniowaniu linii szczęki?

Zdecydowanie tak! Modelowanie w krótkim terminie to efekt drenażu w tkance. W dłuższym terminie odbudowa struktury skóry poprzez m.in. odbudowę siatki włókien kolagenowych. Trzecim elementem modelowania jest uzyskanie dzięki masażowi zmniejszenia napięć i deformacji w innych obszarach tak, aby nie miały tak wielkiego wpływu na określone struktury naszej twarzy.

10. Czy istnieją przeciwwskazania do wykonywania masażu twarzy, np. dla osób z pewnymi schorzeniami?

Wszystkie choroby skóry w fazie aktywnej są przeciwwskazaniem do wykonywania masażu. Aktywna/zaostrzona forma trądziku, trądziku różowatego będzie przeciwwskazaniem do wykonywania masażu, choć można w takim momencie skoncentrować się na innych obszarach jak szyja, dekolt, kark, głowa.

11. Jakie są typowe błędy popełniane podczas masażu twarzy i jak ich unikać?

Podstawowym błędem jest brak wiedzy na temat masażu, jaki wykonujemy, czy jest to masaż powierzchowny, drenujący czy powięziowo-mięśniowy. Drugim błędem jest nadużywanie jednej techniki czy koncentrowanie się na jednym obszarze twarzy, co może spowodować w długim terminie uszkodzenie tkanek i pogorszenie wyglądu skóry. Automasaż to działanie kompleksowe, które trzeba wykonywać z pełną świadomością po co i dlaczego. W kursie, podczas omawiania każdej techniki, dowiesz się zarówno tego, jak wykonywać poszczególne ruchy, jak i tego, czego unikać w czasie automasażu.

12. Czy masaż twarzy może spowodować trądzik i inne problemy skórne?

Odpowiedź na takie pytanie zależy od wielu czynników. Po pierwsze od stanu skóry i jej pielęgnacji, po drugie od rodzaju masażu. Techniki, które przedstawiamy w kursie, są technikami wykonywanymi praktycznie bez poślizgu, nie potrzebujesz zatem olejku, by wykonać masaż, co eliminuje ryzyko stanów zapalnych. Skóra po masażu na głębokich tkankach może być lekko do średnio zaczerwieniona, a nawet sprawiać wrażenie lekko opuchniętej czy być obolała, jednak te objawy będą się w krótkim czasie po masażu uspokajały.

Masaż twarzy to skuteczna metoda poprawy wyglądu skóry i redukcji oznak starzenia, dostępna dla osób w każdym wieku. Regularne stosowanie odpowiednich technik pozwala cieszyć się długotrwałymi rezultatami. Mam nadzieję, że powyższe odpowiedzi pomogły rozwiać wątpliwości dotyczące masażu twarzy i zachęciły do wypróbowania tej formy autoterapii odmładzającej!

Poznaj 25 skutecznych technik odmładzających już teraz!

Masaż który odmładza - Video Kurs - 25 technik

KUP KURS TERAZ!

Dodaj komentarz