Szukaj na blogu

Ułożymy Twój plan pielęgnacji
w 5 minut!
Czy zima zaskoczyła Cię w tym roku?

Czy zima zaskoczyła Cię w tym roku?

Mamy nadzieję, że nie, i że Twoja skóra świetnie się trzyma pomimo ogrzewania, chłodu, wiatru i mrozu ❄️

Jeśli dobrze znasz swoją skórę i zaplanowałaś swoją pielęgnację, niezależnie od tego, czy łagodnie radzisz sobie z problemami skórnymi, czy też intensywnie stosujesz retinoidy, Twoja skóra powinna być w dobrym stanie, czuć się komfortowo i nie sprawiać żadnych niespodzianek, takich jak wysuszenie, podrażnienie, zaczerwienienie czy nawet nawroty problemów. Nawet jeśli te niespodzianki się pojawią, wiesz, jak sobie z nimi radzić.

Jeśli jednak czujesz, że pomimo dobrze opracowanej rutyny pielęgnacyjnej Twoja skóra potrzebuje dodatkowego wsparcia, mamy dla Ciebie wskazówki na ratunek w czasie zimowej aury.

Wskazówki do zimowej pielęgnacji 

Zaczynasz odczuwać, że skóra staje się bardziej wysuszona, podrażniona, a Twoja dotychczasowa pielęgnacja przestaje wystarczać? A może przeszkadza Ci brak blasku i matowość skóry, a nawet uczucie ściągnięcia, którego wcześniej nie doświadczałaś?

Zima stawia wyższe wymagania naszej skórze

Ogrzewanie, chłodne powietrze, często klimatyzacja - to wszystko stanowi duże wyzwanie dla skóry i jej bariery hydrolipidowej. Jeśli dodamy do tego aktywne składniki, to po początkowym efekcie "wow" nierzadko następuje załamanie. To moment, aby wzmocnić działania regenerujące barierę hydrolipidową, zarówno pod kątem natłuszczania, nawilżania, jak i okluzji. Jak my wszyscy zimą chcemy poczuć się otuleni w komforcie i wygodzie, tak samo skóra :)

Przyjrzyj się swojej pielęgnacji pod kątem odbudowy bariery hydrolipidowej

Po pierwsze, jak często teraz ją odbudowujesz? Czy to kilka razy w tygodniu, czy może poprzez stosowanie aktywnych serum, takich jak retinoidy czy peptydy? Częstotliwość ta uległa zmianie? Oznaki wysuszenia mogą wskazywać, że Twoja skóra potrzebuje częstszej odbudowy bariery hydrolipidowej. Jeśli częstotliwość jest odpowiednia, a coś nadal jest nie tak, to znaczy, że Twoja pielęgnacja do odbudowywania bariery hydrolipidowej może wymagać dodatkowej okluzji - tak jak my zimą ubieramy się warstwami, a na wierzch nakładamy ciepłą kurtkę czy płaszcz. Czasami konieczny jest dodatkowy krem po nałożeniu pielęgnacji, na przykład Jason czy Lynia Plum, a czasami krem o lżejszej konsystencji pod krem okluzyjny, na przykład iunik Beta Glukan Moisturizing Cream lub Beauty of Joseon Red Bean Water Gel.

Zadbaj również o nawilżenie skóry, zwłaszcza jeśli stosujesz kwasy czy retinoidy

Brak nawilżenia objawia się matową skórą pozbawioną blasku. Jeśli nawilżanie zimą kojarzy Ci się z błędem pielęgnacyjnym i obawą o uszkodzenie skóry, nasza Ekspertka ds. Skóry, Agnieszka Zielińska, rozwiewa ten mit w tym filmie i wyjaśnia, jak stosowanie retinoidów lub kwasów zakłóca barierę hydrolipidową, sprawiając, że staje się mniej szczelna i przepuszcza więcej wody - skóra staje się nie tylko wysuszona, ale także odwodniona.

Jak zwiększyć nawilżenie? Najpierw nałóż olej/lipidy bogate w NNKT, następnie serum nawilżające, a na to - bogaty krem okluzyjny.

Nasza propozycja dla skór suchych:

  1. Serum BHL - Autorskie Serum Odbudowujące Barierę Hydrolipidową Skóry - AZ Cosmetics
  2. Woods Copenhagen - Vitamin E Serum - Eliksir Nawilżający z Wysoką Koncentracją Witaminy E
  3. Krem Do Twarzy i Ciała z Witaminą E - Age Renewal Vitamin E - JĀSÖN Natural Cosmetics

Nasza propozycja dla skór z nadprodukcją sebum (mieszanych, tłustych) :

  1. Lipidy Dla Skóry z Nadprodukcją Sebum - Skin Wisdom
  2. Polny Warkocz - Regenerująca Mikstura na Twarz, Szyję i Dekolt - Nawilżająco-Kojące Serum z Naturalnymi Fermentami
  3. Odżywczy Krem Nawilżający Do Twarzy - BALANCY - NUUNI

Pamiętaj również, że to są wskazówki na co dzień!

Dodatkowa ochrona

W sytuacjach bardziej ekstremalnych, takich jak wyjazdy w góry, spacery w mroźne dni, wyjazdy na narty, potrzebna jest jeszcze mocniejsza okluzja chroniąca Twoją skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Przykłady to Lynia - Plum - Intensywnie Regenerujący Odżywczy Krem do Twarzy i Ciała oraz BasicLab - Lipidowy Krem Do Twarzy Na Zimę.

Pamiętaj też o ochronie skóry przed słońcem - używaj kremów z filtrem UV za każdym razem, gdy jesteś na zewnątrz, pomimo mniejszej intensywności, promieniowanie nadal może mieć negatywny wpływ na skórę, a w górach to już absolutna podstawa. Skóra twarzy to nie wszystko. Zimą w kość dostaje nasze ciało, dłonie i stopy. Ale ten temat będziemy kontynuować w kolejnym artykule!