ANTYINFLACYJNE porady Skin Eksperta

ANTYINFLACYJNE porady Skin Eksperta

W dzisiejszym wpisie Skin Ekspert Agnieszka Zielińska podpowiada jak, szukając oszczędności w domowym budżecie, wybrać tańszy, ale skuteczny zamiennik ulubionego produktu. Zostań z nami by dowiedzieć się jak zarządzić kosmetyczką, by nie rezygnować z jakości!

 

Szukanie zamiennika - zacznij od funkcji kosmetyku 

Bardzo często pojawiają się pytania o zamienniki produktów. Na szczęście, jeżeli tylko wiemy jaką funkcję dany kosmetyk ma pełnić, wybór zamiennika staje się bardzo prosty. Funkcja kosmetyku pomaga określić co kosmetyk ma zrobić naszej skórze. To z kolei determinuje jakie składniki aktywne powinien zawierać i w którym miejscu pielęgnacji powinien się znaleźć. Nam zostaje do wyboru jedynie konsystencja i cena produktu. 

Wyróżniamy funkcje takie jak:

- serum antyoksydacyjne,

- serum nawilżające,

- serum aktywne. Serum aktywne to kosmetyk, który rozwiązuje problem na naszej skórze. To mogą być zmarszczki, przebarwienia, zmiany trądzikowe, zaskórniki. Co ważne, u każdego może być to inny produkt z innymi składnikami.

- lipidy do odbudowy bariery hydrolipidowej,

- krem nawilżający,

- krem okluzyjny,

- krem z filtrami UV.

Każdy produkt w ramach funkcji ma mieć określone składniki aktywne. Szukając kosmetyku poprzez funkcje wiesz jak dopasować go do pielęgnacji, który kosmetyk z aktualnie używanych zamienić i kiedy użyć nowego kosmetyku. Wszystko staje się bardzo proste.

W Skin Wisdom, z pomocą Skin Eksperta, kosmetyki podzieliliśmy właśnie wg funkcji więc zadanie masz już ułatwione. Nie tracisz czasu próbując rozpracować, który krem pełni funkcję nawilżającego, a który okluzyjnego lub zorientować się które serum będzie działać antyoksydacyjnie, a które nawilżać skórę. 

Wskazówka: jeśli koncept funkcji kosmetyków nie jest dla Ciebie jeszcze jasny, skorzystaj z naszej diagnozy skóry. W wyniku diagnozy dostaniesz kompleksową rekomendację, w której dowiesz się więcej o tym jak wszystkie funkcje układają się w plan pielęgnacji. 

 

Szukanie zamiennika - czas na praktykę 

Najczęściej poszukiwanym produktem latem (poza kremem z filtrami UV) jest serum nawilżające więc na nim przećwiczymy dziś wybór zamiennika. W Skin Wisdom znajdziesz aż 24 produkty o tej funkcji. Różnią się składem, ale każdy pełni taką samą funkcję. Próbując znaleźć tańszy zamiennik kosmetyku, którego do tej pory używałaś do nawilżania skóry, czy po prostu drogiego serum nawilżającego, które niedawno wpadło Ci w oko, możesz śmiało brać wszystkie pod uwagę 24 opcje. Znajdziesz je na podstronie wszystkie produkty-> wg funkcji -> serum nawilżające. Jak więc zawęzić wybór...? W pierwszej kolejności po prostu spójrz na te produkty pod kątem konsystencji, która najbardziej Ci odpowiada!

 

Jeżeli Twoimi ulubieńcem jest serum bardziej gęste, bogate w konsystencji (a więc zawierające jeszcze np. składnik lekko natłuszczający), strzałem w 10 będą:

- Serum Nawilżające - LIQ Ce Serum Night 15% Vitamin E MASK - LIQ C Dermocosmetics

- Nawilżające Serum Do Twarzy z Ceramidami i Kwasem Hialuronowym - Transparent Lab - Ceramide Repair Moisturizer

- Nawilżające Serum Do Twarzy z Trehalozą 10% i 5% Peptydem - Nawilżenie i Wypełnienie - BasicLab

 

Jeżeli szukasz serum o żelowej konsystencji, celuj w te produkty:

Booster Nawilżający - Multi Hydration Face Booster - Lynia

Silnie Nawilżające Serum Do Twarzy z Witaminami - Plantea

Aloesowa Esencja Do Twarzy - Natural Secrets

 

Jeśli myślisz o czymś bardzo lekkim, wodnym, co świetnie sprawdzi się na okres letni, możesz śmiało postawić na jeden z tych produktów:

- Nawilżająco-Kojący Tonik do Twarzy z Pantenolem - Liquid Hydration - Geek & Gorgeous - tak, ten produkt ma na etykiecie napisane "tonik", a nie "serum nawilżające", jednak biorąc pod uwagę skład, pełni dokładnie funkcję serum nawilżającego. Podobnie jak inne produkty z listy, nazwane boosterami, czy esencjami. Nazwy nie mają tutaj znaczenia. Liczy się działanie na skórę, a działanie które zapewnią Ci te produkty, to właśnie nawilżenie. 

- Esencja Nawilżająca - NECTAR High Performance Moisture Lock Toner - Skintegra

 

Bonus od Skin Eksperta 

Na koniec zostawiamy Cię z kilkoma bezcennymi wskazówkami od Skin Eksperta dotyczącymi aplikacji serum:

Pamiętaj że:

a) Serum nawilżające, niezależnie od konsystencji, powinno się przykryć kremem nawilżającym na dzień (lub okluzyjnym na noc)

b) Nie nakładamy go na wilgotną twarz, nic nam to nie robi i nie poprawia wchłaniania

c) Nie pozostawiamy do wyschnięcia na skórze – lekko oklepujemy skórę, aby serum się wchłonęło (nie trzemy i nie robimy okrężnych ruchów)

Trzymamy kciuki za udane polowanie na zamienniki! W dniach 12-17.07.2022 kupisz wszystkie serum nawilżające 10% taniej z kodem rabatowym NawilzanieMozeBycTanie.*

Nie martw się jeśli przegapisz promo - zapisz się do naszego newslettera, w którym na bieżąco wysyłamy kody rabatowe na różne produkty - na pewno kolejna okazja pojawi się już wkrótce;)

*promocja nie obejmuje zestawów produktowych 

Dodaj komentarz